Skip to main content

Filozofia


Misja

Kontynuacja dzieła naszych przodków

Kamienna Góra już przed wieloma wiekami postrzegana była jako silny ośrodek rzemiosła tkackiego, a następnie rozwinięty punkt przemysłu włókienniczego w naszym kraju. Chcąc nawiązać do bogatej historii naszych przodków, staramy się kontynuować oraz rozwijać ich tradycje. Naszą misją jest produkcja naturalnych tkanin oraz wyrobów konfekcyjnych, które doskonale wpisują się w trend bycia ECO.

Wizja

Wiodąca pozycja na rynku

Jesteśmy kontynuatorami działalności Polskiego Lnu. Nasze przedsiębiorstwo cieszy się rosnącym uznaniem wśród naszych krajowych oraz zagranicznych kontrahentów. Mamy jednak świadomość, że tylko nieustanny rozwój technologiczny oraz personalny, pozwoli nam podążać właściwą ścieżką. Nie boimy się wyzwań oraz stawiać przed sobą ambitnych celów.

Cel

Nieustanny rozwój

Naszym celem jest nieustanny rozwój. Tylko w taki sposób będziemy w stanie za każdym razem sprostać rosnącym wyzwaniom i oczekiwaniom naszych kontrahentów. Właściwy rozwój określa nam wewnętrzna koncepcja CSR – Corporate Social Responsibility. Uwzględnia interesy społeczne, ochronę środowiska oraz relacje ze wszystkimi grupami interesariuszy.

Poznaj nasze najmocniejsze atuty


W pełni naturalne

Lniane tkaniny są w pełni naturalne, odtwarzalne i biodegradowalne. Wykorzystując nie tylko lniane, ale i inne naturalne tkaniny w swoim przedsiębiorstwie, przyczyniasz się do ochrony środowiska. Dołącz do nas i wspólnie zredukujmy ilość nierozkładalnych, zużytych wyrobów konfekcyjnych – stworzonych ze sztucznych materiałów.

Jesteśmy POLSKIM producentem

Nasza siedziba mieści się w Kamiennej Górze. To właśnie tutaj produkujemy naturalne tkaniny, które od wielu lat trafiają do naszych kontrahentów na całym świecie. Jesteśmy dumni z naszego pochodzenia, ponieważ nasz region ma bogate tradycje związane z rzemiosłem tkackim oraz z przemysłem włókienniczym. Jesteśmy również kontynuatorami tradycji Polskiego Lnu.

Łączymy tradycje i nowoczesność

Kamienna Góra od zawsze była ważnym ośrodkiem przemysłu włókienniczego w Polsce, o niezwykle bogatej historii. W naszej działalności łączymy tradycje z nowoczesnymi rozwiązaniami. Innowacyjne metody barwienia, zdobienia, uszlachetnia, pozwalają nam sprostać rosnącym wymaganiom naszych kontrahentów. Wszystko oczywiście z poszanowaniem wartości i tradycją naszych przodków.

Zawsze ceniony i modny

Naturalne tkaniny takie jak len, czy bawełna nigdy nie wyjdą z mody. Len to tkanina naturalna, której właściwości doceniano już w starożytności. Obecnie wraz z rosnącym trendem bycia ECO i stylem Handmade, ponownie staje się niezwykle cenionym materiałem dla projektantów.

Wytrzymałe w użytkowaniu

Naturalne włókna są niezwykle odporne na liczne tarcia w trakcie codziennego wykorzystywania. Ponadto lniane tkaniny po każdorazowym praniu, maglowaniu, prasowaniu stają się jeszcze bardziej wytrzymałe, a w dodatku zyskują na ocenie wizualnej. Nie bez powodu mówi się, że wyroby lniane są nabywane na lata.

Przyjazne dla zdrowia

Tkaniny naturalne doceniane są przede wszystkim u osób zmagającymi się z alergią. Właściwości antystatyczne oraz antybakteryjne pozwalają ograniczyć przyciąganie kurzu oraz rozwijania się roztoczy. Naturalne tkaniny rekomendowane są również dla osób przewlekle chorych – przeciwdziałają odleżynom oraz wspomagają regenerację organizmu.

Świat Lnu - Producent tkanin naturalnych

Specjalizujemy się w produkcji tkanin oraz wyrobów naturalnego pochodzenia. Łączymy wieloletnie doświadczenie z nowoczesnym zapleczem technologicznym, kontynuując tradycje naszych przodków.

Nawigacja
Świat Lnu Sp. z o. o., ul. Nadrzeczna 1 A, 58-400 Kamienna Góra, Polska
Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał zakładowy: 143 500,00 PLN
REGON: 017323023, NIP: 526-25-66-337, KRS: 0000037171
Copyright © Świat Lnu Sp. z o.o.
Wszelkie prawa zastrzeżone.