.

Świat Lnu sponsorem wydarzenia Słowiański „jedwab” len w odsłonie czterech pór roku

Niedoceniony potencjał lnu promują Estera Grabarczyk i Katarzyna Kolczyńska – Niemierowska, organizatorki projektu: Słowiański „jedwab” len w odsłonie czterech pór roku. Świat Lnu jest sponsorem głównym tego wydarzenia.

Ramię w ramię z organizatorkami projektu Świat Lnu będzie promował walory lnianych tkanin. Jak w zeszłym, tak i w tym roku do uszycia kolekcji prezentowanej na pokazie zostały wykorzystane tkaniny Świata Lnu. Dziś len to przede wszystkim synonim wysokiej jakości, który cieszy się uznaniem osób dbających o zdrowie i środowisko. Celem pokazu jest upowszechnianie faktu, że rejon Dolnego Śląska jest kolebką tradycji lniarskiej.

Wydarzenie ma miejsce 17 kwietnia w Zamku Książ w Wałbrzychu o godzinie 17:30. Projekt obejmuje także pokaz mody, w którym wezmą udział kobiety w różnym wieku. Autorki projektu chcą w ten sposób pokazać, że bez względu na wiek można być modelką, można mieć swoje 5 minut na wybiegu.

Projekt ma też na celu wzmacnianie świadomości potęgi lnianego przemysłu, a także szerzenie pozytywnych właściwości lnu i lnianych tkanin.

<< Powrót

Newsletter


ikonka

ul. Nadrzeczna 1 A
58-400 Kamienna Góra
ikonka tel +48 75 645-42-56