.

„Ja i Słowiański Jedwab” - Estera Grabarczyk - Andrzej Grabarczyk

Estera Grabarczyk wraz Andrzejem Grabarczykiem zostali autorami książki „Ja i Słowiański Jedwab”. Jest to w pewnym sensie podsumowanie ostatnich lat działalności projektantki wraz z opiniami osób uczestniczących w jej pokazach.

Książka prezentuje najnowsze prace Pani Estery Grabarczyk oraz jest zbiorem wypowiedzi autorki i modelek uczestniczących w pokazach od 2014 roku. Jak przyznaje sama zainteresowana, jej projekty są dedykowane dla każdej kobiety, bez żadnej marginalizacji i hierarchizacji - „Moje prace są dla każdej zwykłej i każdej wyjątkowej kobiety, ponieważ każda z nas jest niezwykła i zwykła zarazem. Każda z nas ma swoje obowiązki i zmagania, ale również fantazje i pragnienia. To wszystko przekazują moje prace”. – mówi autorka książki „Ja i Słowiański Jedwab”.

Estera Grabarczyk bardzo chętnie pokazuje swoje projekty szerokiemu gronu odbiorców. Wbrew pozorom organizacja tego typu wydarzeń jest równie czasochłonna i wymagająca, jak zaprojektowanie lnianych ubrań i dodatków - „Tworząc daną kolekcję, zawsze zanim zakończy się przygotowanie do obecnej, wiemy, co chcielibyśmy pokazać w roku następnym. Jednak z uwagi na to, że oboje z Andrzejem mamy mnóstwo pomysłów to kolekcja i tak zmienia się podczas tworzenia. Już teraz szukamy muzyki , inspiracji dla choreografii oraz scenografii”.

Pani Esterze gratulujemy realizacji wszystkich pomysłów i już teraz nie możemy doczekać się jej kolejnych projektów.

Newsletter


ikonka

ul. Nadrzeczna 1 A
58-400 Kamienna Góra
ikonka tel +48 75 645-42-56