.

Świat Lnu wspiera projekt Smart Integration

Spółka Świat Lnu aktywnie uczestniczy w projektach europejskich wspierających rozwój lokalny oraz współpracę transgraniczną.

W dniach 29-30 maja bieżącego roku mieliśmy okazję gościć na terenie naszej fabryki przedstawicieli niemieckich ministerstw oraz pracowników organizacji związanych z działalnością tekstylną. Uczestnictwo Spółki w projekcie Smart Integration związane jest ze wsparciem i intensyfikacją współpracy oraz rozwoju przestrzennego i regionalnego na obszarze dolnośląsko-saksońskim.

Wiodącym partnerem programu Interreg Polska-Saksonia 2014-2020 jest Saksońskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, po polskiej stronie to Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Instytut Rozwoju Terytorialnego.

Projekt Smart Integration okazał się idealną okazją do wymiany fachowej wiedzy oraz ukazania zachodzących procesów technologicznych z produkcji tkanin lnianych.

Tym samym działania projektu przyczyniają się do rozwoju obu regionów, tworząc wspólne rozwiązania dla polepszenia postrzegania potencjałów rozwojowych pogranicza.

<< Powrót

Newsletter


ikonka

ul. Nadrzeczna 1 A
58-400 Kamienna Góra
ikonka tel +48 75 645-42-56